sobota, 29 marca 2014

Przyczyny wypadania włosów, a właściwie jedna :)

Witam po długiej przerwie!

Krótka notka o wypadaniu włosów. 

Obserwacje:

Możemy sobie nie zdawać z tego sprawy... mi zajęło to sporo czasu ale już wiem! Znam główną przyczynę wypadania- garściami! - moich włosów...
Mianowicie, przy pracy nad dyplomem spędzałam wiele godzin przed komputerem, nie wychodząc z domu. Konsultacje, zakupy i powrót do pracy. Najwygodniejszą fryzurą w tym czasie był mały kocze ślimaczek, włosy mocno spięte, dzień w dzień. Niestety, moje cebulki bardzo tego nie lubiły. Przy każdym myciu wypadały setki włosów, syfon była zapełniony. Nie miałam pojęcie dlaczego tak się dzieje! Szukałam metod na zatrzymanie tego procesu. Piłam herbatki ziołowe z pokrzywy i skrzypu. Zakupiłam specjalne suplementy czy wcierki przeciw wypadaniu. Oczywiście, przyczynę zwaliłam na stres związany z obroną. Obecnie od czasu do czasu również spinam włosy w kucyk, jak idę do pracy, na kilkanaście godzin i dopiero po powrocie ściągam gumkę z wlosów. Mycie wlosów w ten sam dzień, po mocnym upięciu obfituje w zapchany syfon! Sparwa wygląda zupełnie inaczej, gdy mam włosy rozpuszczone przez cały okres, nazwijmy to -od mycia do mycia.

Rada:

Unikajcie mocnych spięć włosów gumką. Wybierajcie te miękkie, zawijajcie gumkę na 2, nie na 3 razy. Zaraz po przyjjściu do domu, ściągnijcie gumkę i dajcie cebulką odpocząć. Umyjcie włosy dopiero rano przed wyjściem.  Mi ta "metoda" pomaga, widzę znaczną różnicę.

Zdaję sobię sprawę, że dla wielu z Was nie jest to news... Niestety w artukułach prasowych rzadko o tym wspominają.

Pozdrawiam, życzę miłego wieczoru!

Wszystkie informacje zawarte na blogu http://kroplanatury.blogspot.com/ zostały przedstawione w dobrej wierze. Przy ich uzyskiwaniu wykazana została należyta staranność. Większość informacji została zweryfikowana, jednakże ze względu na charakter serwisu część informacji nie jest weryfikowalna. Dotyczy to w szczególności spisanych przekazów ustnych oraz materiałów nadesłanych. W związku z powyższym http://kroplanatury.blogspot.com/ nie stanowi materiału źródłowego. W maksymalnym określonym przez prawo zakresie nie ponoszę odpowiedzialności za prezentowane w portalu http://kroplanatury.blogspot.com/ treści. W szczególności nie ponoszę odpowiedzialności za skutki wynikłe z wykorzystania do jakichkolwiek celów prezentowanych informacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz