środa, 2 listopada 2011

HYDROLATY zamiast toniku??? TAK :)

Tak, zamiast toniku! Polecam serdecznie, jest to półprodukt, woda kwiatowa z niewielkim dodatkiem konserwantu, nic prostszego i bardziej łagodnego. Polecane dla osób z wrażliwą skórą, alergików.

Hydrolaty mają właściwości nawilżające, regenerujące, przeciwbakteryjne często nawet przeciwzapalne. Działają ściągająco i odświeżająco, czyli tak samo jak toniki z drogerii. Hydrolaty są powszechnie stosowane w kosmetyce, jako dodatki do kremów, dezodorantów, mydeł, pianek do golenia itd.

Cena to ok 11zł za 200ml. 

Do kupienia wyłącznie w sklepach internetowych, allegro. 
Ja osobiście polecam Biochemie Urody i Mazidła, zamawiałam na obu portalach, są dość popularne i cieszą się powszechnym zaufaniem. Są to sprawdzone źródła. Moje ulubione: aloesowy - bardzo delikatny, łagodzi podrażnienia, oczarowy.Co to są hydrolaty?

Hydrolaty (Hydrosols) są nazywane inaczej ‘wodami kwiatowymi’, ‘wodami roślinnymi’ lub destylatami.
Nazwa ‘woda kwiatowa’ może być nieco myląca, gdyż terminem tym określane są często wody powstałe przez wymieszanie syntetycznych olejków zapachowych lub naturalnych olejków eterycznych z wodą. Tak otrzymana woda kwiatowa nie ma nic wspólnego z naturalnym  hydrolatem, którego nie da się otrzymać poprzez wymieszanie olejku z wodą.
Prawdziwe hydrolaty powstają jako uboczny produkt pozyskiwania olejków eterycznych w procesie destylacji z parą wodną całych roślin lub ich części.


Hydrolaty mają postać czystego płynu o konsystencji wody. Wiele spośród nich ma pH zbliżone do naturalnego odczynu skóry. Ich zapach jest subtelniejszy w porównaniu z zapachem odpowiadającego im olejku eterycznego. Ponieważ hydrolaty oprócz małej ilości olejku eterycznego zawierają także inne komponenty materiału roślinnego, dlatego zdarza się, iż ich zapach jest zupełnie inny niż olejku eterycznego.

Hydrolaty podobnie jak olejki eteryczne to czyste esencje danego materiału roślinnego, tyle, że w łagodniejszej i rozcieńczonej formie, dzięki temu mogą być stosowane bez rozcieńczania bezpośrednio na skórę w formie toniku lub odświeżającej wody, często są też lepiej tolerowane przez osoby o wrażliwej skórze, które mają problem ze skoncentrowanymi olejkami eterycznymi.
Hydrolatami można też zastępować fazę wodną w produktach kosmetycznych.
Hydrolaty nie mają tak silnych właściwości antybakteryjnych jak olejki eteryczne, dlatego mogą łatwo ulec zepsuciu, aby temu zapobiec konserwuje się je za pomocą niewielkiej ilości konserwantu syntetycznego lub alkoholu.  


1 - Hydrolaty stosuje się bezpośrednio na skórę w formie naturalnego toniku lub odświeżającej wody. Można je używać także na okolice oczu.
2 - Hydrolaty może stosować każdy, niezależnie od wieku.
3 - Hydrolaty można wybierać pod względem ich działania lub w zależności od upodobań zapachowych.
4 - Hydrolaty można mieszać ze sobą, w celu urozmaicenia i wzmocnienia ich działania,
źródło: Biochemia Urody 


Wszystkie informacje zawarte na blogu http://kroplanatury.blogspot.com/ zostały przedstawione w dobrej wierze. Przy ich uzyskiwaniu wykazana została należyta staranność. Większość informacji została zweryfikowana, jednakże ze względu na charakter serwisu część informacji nie jest weryfikowalna. Dotyczy to w szczególności spisanych przekazów ustnych oraz materiałów nadesłanych. W związku z powyższym http://kroplanatury.blogspot.com/ nie stanowi materiału źródłowego. W maksymalnym określonym przez prawo zakresie nie ponoszę odpowiedzialności za prezentowane w portalu http://kroplanatury.blogspot.com/ treści. W szczególności nie ponoszę odpowiedzialności za skutki wynikłe z wykorzystania do jakichkolwiek celów prezentowanych informacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz